21 червня 2011 р. у конференц-залі Хмельницької торгівельно-промислової палати проведено Круглий стіл «Пересопницьке Євангеліє: духовно-культурний контекст», у якому прийняли участь представники християнських церков м.Хмельницького та області (УАПЦ, УПЦ КП, РКЦ, об’єднання протестантських церков), Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, влади, громадських організацій м. Хмельницького і інших міст України, науковці з навчальних закладів Хмельницького, Кам’янця-Подільського, Києва, Острога, Полтави. Під час Круглого столу відбулося обговорення історичної, літературної та духовно-культурної цінності Пересопницького Євангелія, а також духовний і культурний вплив Благої Вісті на Україну в XXI сторіччі, важливість і актуальність євангельських істин для сучасного і майбутнього нашої нації. По закінченні Круглого столу його учасниками була підписана спільна Резолюція.

«У свої часи переклад Пересопницького Євангелія був зроблений для „лєпшего вразумленія люду», тобто для передачі DSC_0035_640.jpgбіблійного тексту мовою, зрозумілою для пересічних парафіян. У наші часи, коли в багатьох країнах духовно-моральні цінності стають все більше відносними, нівелюється інститут сім’ї, а цінність людського життя спотворюється, є величезна потреба у «перекладі» Євангелія Ісуса Христа в життя кожного українця. Ісус Христос має бути нашим єдиним Господом і Спасителем, Його навчання, збережене у слові Євангелія, має бути фундаментом суспільного життя нашого народу. Тільки на шляху вірності євангельським цінностям ми зможемо відбудувати Україну» – зазначено у спільному інформаційному буклеті, виданому організаторами цього заходу.

Цей Круглий стіл відбувся у рамках заходів, присвячених відзначенню на державному рівні 450-ї річниці Пересопницького Євангелія. Постановою Верховної Ради 2011 рік оголошений роком Української Першокниги. Враховуючи виняткове суспільно-політичне, історичне та культурне значення Пересопницького Євангелія, проведення подібних Круглих столів, наукових конференцій, семінарів та інших тематичних заходів різного рівня і спрямування є дуже важливим та актуальнім.

Категорії: Новини

Напишіть відгук


Джерело