21 червня 2011 р. у конференц-залі Хмельницької торгівельно-промислової палати проведено Круглий стіл «Пересопницьке Євангеліє: духовно-культурний контекст», у якому прийняли участь представники християнських церков м.Хмельницького та області (УАПЦ, УПЦ КП, РКЦ, об’єднання протестантських церков), Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, влади, громадських організацій м. Хмельницького і інших міст України, науковці з навчальних закладів Хмельницького, Кам’янця-Подільського, Києва, Острога, Полтави. Під час Круглого столу відбулося обговорення історичної, літературної та духовно-культурної цінності Пересопницького Євангелія, а також духовний і культурний вплив Благої Вісті на Україну в XXI сторіччі, важливість і актуальність євангельських істин для сучасного і майбутнього нашої нації. По закінченні Круглого столу його учасниками була підписана спільна Резолюція.
«У свої часи переклад Пересопницького Євангелія був зроблений для „лєпшего вразумленія люду», тобто для передачі біблійного тексту мовою, зрозумілою для пересічних парафіян. У наші часи, коли в багатьох країнах духовно-моральні цінності стають все більше відносними, нівелюється інститут сім’ї, а цінність людського життя спотворюється, є величезна потреба у «перекладі» Євангелія Ісуса Христа в життя кожного українця. Ісус Христос має бути нашим єдиним Господом і Спасителем, Його навчання, збережене у слові Євангелія, має бути фундаментом суспільного життя нашого народу. Тільки на шляху вірності євангельським цінностям ми зможемо відбудувати Україну» – зазначено у спільному інформаційному буклеті, виданому організаторами цього заходу.
Цей Круглий стіл відбувся у рамках заходів, присвячених відзначенню на державному рівні 450-ї річниці Пересопницького Євангелія. Постановою Верховної Ради 2011 рік оголошений роком Української Першокниги. Враховуючи виняткове суспільно-політичне, історичне та культурне значення Пересопницького Євангелія, проведення подібних Круглих столів, наукових конференцій, семінарів та інших тематичних заходів різного рівня і спрямування є дуже важливим та актуальнім.