11-го жовтня, 2009 року селі Завадівка сталася знаменна подія. Щорічне святкування Дня Подяки цього разу зпівпало з ювілейною, 80-тої річнецею з моменту заснуваня церкви П’ятидесятників.

 

В далекому 1929 році Благу Вість до Завадівки принесли брати Самуїл та Полікарп з Вінничини. На їх заклик відгукнувся Мельник Оверко Матвійович, якому на той час було 32 роки. В його хаті і почали проходити перші забрання.

З початком війни Оверка Матвійовича, Кузяка (імя не відоме), Івана Підлісного та ще декількох братів забрали на фронт, але за відмову брати до рук зброю розтріляли у 1943 році.

Спочатку заснування церкви, до неї почали ходити три сімї, це сімя Мельників, Гончарів та Манзюків, згодом ці сімї переросли в великі родини, які сьогодні можна рахувати якщо не cотнями, то численними десятками. І сталося це завдяки покаянню лише трьох людей…

 

 

 

На дні народжені церкви були присутні багато гостей, музичні колективи, декільки хорів, а також багато небайдужих, хто повважав цю подію дійсно благословінням Божим.

Більш як чотири години, протягом яких тривало урочисте зібрання, виявилося не достатньо для того щоб всі хто готувався змогли в повній мірі послужити своїми здібностями для Слави Божої. Молитви подяки, пісні різного стилю виконання, проповіді, вірші, свідчення, дитячі постановки… – це все стало гарним доповнення до Дня Подяки та ювілею церкви.

 

Другою частиною зібрання був чудовий обід, під час якого наповнені столи демонстрували, що Бог дійсно благословив нас врожаєм та статком і тому ми не маємо права бути невдячними Господеві за таку милість і любов до нас.

проповідь єпископа Геннадія Думанського


Підготував Сівець Едуард. Інформація про історію церкви надана сином Оверка Матвійовича, Олександром Оверковичем Мельником (на фото).

Мельник Олександр Оверкович, 1930р.н. під час інтервю

Фото церкви в 1934 році. Стрілкою відмічений Олександр Оверкович Мельник

Категорії: Новини

Напишіть відгук


Джерело