19 червня пізно вечері брати та сестри, які беруть активну участь у діяльності нашої церкви вирушили до дивовижної перлини України – гір Карпат. А вранці ми вже їхали по гірським масивам Закарпаття.

Першою нашою зупинкою було с.Солотвино, де знаходяться солоні озера. Історія виникнення озер розпочалась з моменту запуску соляної шахти. Шахта завалилась, утворилась котловина заповнена водою. Так виникло озеро Кунгунда. Внаслідок цього стали з’являтися інші озера. Концентрація солі в воді приблизно 200 грамів на літр води. В цьому ми могли самі впевнитися, вилізши з води, – на нашій шкірі з’являлися маленькі крупинки солі. Як не старайсь, але в цей раз під водою поплавати не вдалось. Вода тримала на поверхні, хоча для тих хто не вміє плавати це було справжнім дивом.

Наступною нашою зупинкою було с.Руська Мокра, де нас привітно зустріли жителі села та сім’я брата Бориса. Першу ніч в Карпатах ми провели на схилі гори. Чарівна природа, корисне повітря, хороша компанія, вогнище – це був чудовий перший день. Та найцікавіше чекало попереду!

***

Наступний день дарував нові враження. Нас очікував підйом на полонину Герешаську, що знаходиться на висоті 1570м. над рівнем моря. Вантажівки ЗИЛ були нашими транспортерами. Завантажившись на «кабріолети», ми вирушили у дорогу.

Підйом на вершину тривав приблизно 4 – 4,5год. Він видався небезпечним, бо дорога часто пролягала над самими прірвами. Старші учасники експедиції відчувши себе ближче до небес, пробували в молитві за своє життя… яке на їх думку ось-ось мало закінчитися.

Величні картини незайманої природи, дзвінкі потоки поставали перед очима, що аж захоплювало дух від цієї краси. Приїхавши на місце ми розбили свій табір біля озера Догяска . А у вечері біля вогнища, смачно повечерявши, ми славили Бога співом та мали спілкування. Так закінчилась п’ятниця.

Чудовий суботній ранок. Зробивши зарядку та поснідавши, ми вирушили ще до одного озера, яке знаходилось за 5км. від нашого табору. Та цього разу не на машинах, а власними ногами.

Йдучи ми мали нагоду скуштувати ягоди чорниці, брусниці, ожини та малини.

І ось ми на горі, а унизу озеро. І тут постає питання: довгий обхід гори, або терниста, вузька стежка донизу.І всі рушили, звичайно, стежкою. Крутий схил, каміння, кущі, волога земля, і усміхнені обличчя від того, що очікувало нас внизу.

Внизу лежав ще сніг. При численних сходах лавин взимку, сніг під власною вагою пресується, і лежить майже цілий рік. Таким чином в кінці серпня, при температурі 30Сº ми були на снігові. Погравши сніжки і спустившись ще нижче, ми опинились біля озера. Озеро Вороженька розташоване на схилі Свидовецького масиву, що на висоті 1460м., складається з двох частин верхнього та нижнього. Вода кришталево чиста і дуже, дуже холодна так як живиться озеро завдяки джерелам та досі танучим снігам. Бажаючі могли насолодитись плаванням у високогірному озері.

День закінчився нашим від’їздом знову до села, дорога назад була не менш небезпечною, але всі члени команди були стомлені тож небезпека вже нікого не турбувала.

***

Неділя, святковий день. Служіння відбулося під відкритим небом, так молитовний будинок місцевої церкви не міг вмістити усіх присутніх.

Лунали оркестрові пісні, Бог наповнював наші серця радістю та миром. В першій частину служіння проповідували наші молоді брати Олексій та Юрій, сестри декламували вірші та співали загальним співом. Потім всі пішли до річки, де двоє молодих людей приєдналось до лав Церкви Христової.

В другій частині служіння Ед сказав проповідь на тему «Не лише святі, але й добрі». Від нашої церкви ми подарували картину з написом «Шукайте ж най перш Царства Божого й правди Його», яка б нагадувала про наш візит, і спонукала людей що будуть її споглядати, направляти очі до небес.

Служіння підійшло до завершення, але чомусь ніхто не хотів розходитись, та все ж таки було вже час їхати.

Ця поїздка залишила теплі враження і спогади у серцях кожного з її учасників. Краса Карпат, їх дивовижність та неповторність забудуться далеко не скоро.

Також, хочеться сказати «велике дякую» всім організаторам цієї поїздки та нашим друзям, які нас запросили. Побажати їм Божого благословення та натхнення у Божій справі.

Категорії: Новини

Напишіть відгук


Джерело